Top

Plastická chirurgia

Frakčný laser CO2

Gynolaser

Zväčšovanie prsníkov implantátmi

Používame najkvalitnejšie silikónové implantáty od svetových firiem. Tvar, veľkosť a prístupové miesto pre vkladanie závisia od detailného predoperačného vyšetrenia a konzultácie s pacientom. Výkon sa realizuje v celkovej anestézii. Po zákroku ostáva operačné miesto drénované hadičkou, ktorá sa v prvý až tretí deň odstraňuje. Pacient ostáva po zákroku u nás na sledovaní. Stehy sa ponechávajú 2 týždne. Prvý jeden až dva mesiace odporúčame nosiť kompresnú podprsenku. Zákrok je kombinovateľný s modeláciou tvaru prsníkov.

Zmenšovanie
a modelácia tvaru prsníkov

Tieto operácie majú spoločný metodický základ, rozdielom je výsledný stav. Rovnako ako zväčšovanie prsníkov, aj tieto operácie sú vykonávané v celkovej anestézii. Po zákroku je operačné miesto drénované hadičkou, ktorá sa v prvý až tretí deň odstraňuje. Pacient ostáva po zákroku u nás na sledovaní. Stehy sa ponechávajú 2 týždne. Prvý jeden až dva mesiace odporúčame nosiť kompresnú podprsenku.

Operácia previsu
brucha – abdominoplastika

Abdominoplastika je chirurgický zákrok, ktorý pomáha dosiahnuť vyhladený a pevný vzhľad brušnej oblasti. Počas tohto postupu sa odstraňuje nadbytočný tuk a koža, ktoré môžu byť výsledkom tehotenstva, váhovej straty alebo starnutia. Naši odborní chirurgovia vykonávajú túto procedúru s dôrazom na bezpečnosť a estetiku, aby dosiahli optimálne výsledky.

Liposukcia
(odsávanie tuku)

Liposukciu vykonávame väčšinou v lokálnej anestézii a sedácii cez malé kožné zárezy. Celú odsávanú oblasť pred výkonom napúšťame tumescentným roztokom, ktorý obsahuje látky eliminujúce bolesť, krvácanie a zápal. Roztok zároveň biochemicky upravuje prostredie a uľahčuje rozpúšťanie odsávaného tukového tkaniva. Pacient po väčšom zákroku ostáva u nás v zariadení, kde je sledovaný. Po zákroku sa podľa lokalizácie výkonu ponecháva kompresná bandáž rôzne dlhý čas. Jazvy sú nenápadné.

Plasticko-chirurgická úprava horných a dolných viečok

Odstraňujú sa buď iba tukové depozity na viečkach, alebo aj nadbytočná koža. Výkon sa realizuje v lokálnej anestézii, pacient je ihneď po zákroku prepustený do ambulantnej starostlivosti. Viečka sa po zákroku chladia, ošetrujú
sa špeciálnou kozmetikou a lekárskymi masťami.
Stehy sa odstraňujú na 5-7 pooperačný deň.

Napnutie kože krku,
tváre a čela – facelift

Je estetický omladzujúci postup, ktorý sa vykonáva s cieľom vyhladiť vrásky, zlepšiť tonus pleti a omladiť vzhľad krku, tváre
a čela. Výsledky po týchto zákrokoch sú trvácne. Napínanie kože je sprostredkované odstránením a zošitím kožného krytu
na špecifických miestach tak, aby bola zachovaná
maximálna estetika.

Odstránenie kožného a podkožného ložiska, úprava jaziev, chirurgické odstránenie tetovania

Ide o chirurgické postupy, ktoré sa vykonávajú na odstránenie nežiaducich kožných zmien, s cieľom zlepšiť estetiku kože. Počas týchto postupov lekár chirurgicky odstraňuje postihnutú oblasť kože alebo tkaniva. Pre úpravu jaziev sa často využívajú techniky chirurgického odstránenia, demabrazióza (odstránenie vrchných vrstiev kože) alebo laserová terapia.

Aplikácia botulotoxínu a injikovateľných implantátov

Botulotoxín aplikujeme v lokálnej anestézii do oblastí nadmerného potenia pre jeho zastavenie, alebo do oblasti mimických vrások na tvári a krku za účelom ich vyhladenia. Efekt nastupuje v prvý až piaty deň po aplikácií a postupne po štyroch až šiestich mesiacoch vymizne. Každá ďalšia aplikácia predlžuje účinok botulotoxínu, čím sa postupne dá dosiahnuť dlhotrvácny efekt. Injikovateľné implantáty používame vstrebateľné, na podklade kyseliny hyaluronovej, ktorá je fyziologickou súčasťou nášho tela, a má prirodzenú schopnosť viazať vodu. Aplikujeme ju v lokálnej anestézii, efekt trvá šesť až dvanásť mesiacov.

Napnutie stehien

Napnutie stehien, známe aj ako „tightlift,“ je estetický chirurgický zákrok, ktorý sa zameriava na zlepšenie vzhľadu a tvaru stehien. Je obľúbeným riešením pre tých, ktorí chcú dosiahnuť pevnejšie a mladistvejšie stehná. Po lokálnej alebo celkovej anestézii chirurg vytvorí rez na vnútornej strane stehna, čím minimalizuje viditeľné jazvy. Potom sa odstráni nadbytočná koža a tkanivo. Výsledkom je napnutie a vyhladenie stehien, čo vedie k vylepšeniu ich tvaru a kontúr.

Chirurgická korekcia jazvy

Chirurgická korekcia jazvy sa vykonáva rôzne, v závislosti
od typu a umiestnenia jazvy. Počas zákroku chirurg odstraňuje jazvu a následne spája okolitú kožu tak, aby výsledná jazva
bola menej výrazná a mala lepší vzhľad. Po operácii je dôležité dodržiavať pokyny lekára o starostlivosti o miesto zákroku.

Odstránenie kožných tumorov, znamienok a bradavíc

Ide o bežný chirurgický postup, ktorý sa vykonáva
na odstránenie nežiaducich a potenciálne nebezpečných kožných lézií. Cieľom zákroku je odstrániť léziu
a minimalizovať riziko jej návratu alebo vzniku komplikácií.

Zväčšenie pery pomocou kyseliny hyalurónovej

Počas zväčšenia pier kyselinou hyalurónovou lekár injekčne
privádza túto látku do pier. Kyselina hyalurónová pôsobí ako plnivo
a hydratačný prostriedok, čo znamená, že pomáha zväčšiť objem pier a zlepšiť ich kontúry. Výhodou tohto postupu je, že je minimálne invazívny a nevyžaduje chirurgický rez. Po aplikácii môže pacient očakávať okamžité zväčšenie objemu a tvaru pier.

Riešenie nadmerného potenia v podpazuší a na dlaniach botulotoxínom

Počas tohto postupu lekár aplikuje botulotoxín do oblasti podpazušia alebo dlaní pomocou injekcií. Botulotoxín blokuje nervové signály, ktoré stimulujú potné žľazy, čo vedie k dočasnému zastaveniu nadmerného potenia. Výsledkom je, že pacienti zredukované potenie na ošetrených oblastiach. Účinnosť botulotoxínu v riešení nadmerného potenia môže trvať niekoľko mesiacov, po ktorých sa môže vyžadovať opakovaná aplikácia.

Vyhladenie hlbších vrások pomocou kyseliny hyalurónovej

Ide o populárny estetický postup, ktorý sa často používa na obnovenie mladistvého vzhľadu pleti. Kyselina hyalurónová, ktorá je prirodzene prítomná v pokožke, sa injikuje do vrások
a záhybov, čím sa zlepšuje ich vzhľad. Kyselina hyalurónová pôsobí ako plnivo, ktoré napĺňa vrásky a vytvára hladký
a vyrovnaný povrch pleti. Tento proces je obvykle bezbolestný
a trvá len niekoľko minút.

Korekcia malých pyskov ohanbia – labioplastika

Labioplastika je chirurgický zákrok, ktorý sa vykonáva na úpravu tvaru a veľkosti vnútorných alebo vonkajších pyskov ohanbia u žien. Tento zákrok sa často vykonáva z estetických alebo funkčných dôvodov. Počas labioplastiky lekár chirurgicky upravuje pysky ohanbia, aby dosiahol požadovaný tvar a veľkosť. Môže ísť o zmenšenie, vyhladenie alebo vyrovnanie. Zákrok sa vykonáva po lokálnej alebo celkovej anestézii.

Obriezka

Tento zákrok sa často vykonáva z rôznych dôvodov vrátane náboženských, kultúrnych, hygienických a zdravotných.
Ide o chirurgické odstránenie predkožky. Dospelí pacienti častejšie volia lokálnu formu znecitlivenia, citlivejšie povahy majú aj možnosť celkovej anestézie. Zákrok je krátky, bezbolestný a pacient je v deň zákroku po krátkom sledovaní prepustený domov.