Top

Frakčný Laser

CO2 laser FRAXIS

prémiový vysokovýkonný laser schválený FDA

  • Frakčný laser CO2
Frakčný laser CO2 je pokročilý typ laseru, ktorý sa používa v dermatológii a estetickej chirurgii. Tento laser využíva oxid uhličitý (CO2) na vytvorenie intenzívneho svetelného lúča, ktorý môže byť aplikovaný vo forme mikroskopických lúčov do pokožky pre účely ako:

Čo je to frakčný resurfacing

Je to laserový zákrok estetickej medicíny, ktorý Vám môže už behom jedného sedenia odstrániť pigmentáciu, zjemniť vrásky, vypnúť kožu a zlepšiť vzhľad jaziev
Pôsobením laserového lúču dochádza k dlhodobej stimulácii kolagénu, čo následne dodáva pleti mladý vzhľad
Systém privádza na kožu tisíce mikroskopických laserových lúčov, ktoré v mieste dopadu hĺbkovo prehrievajú kožu. Medzi miestami dopadu ostávajú ostrovčeky neporušenej kože, z ktorých sa poškodená pokožka rýchlo zregeneruje
Prístroj umožňuje prevedenie ľahkého, stredného alebo hlbokého resurfacingu podľa potreby pacienta
Miesta vhodné na ošetrenie sú tvár, krk, dekolt a chrbty rúk

Priebeh ošetrenia

Ide o rýchle ošetrenie vykonávané ambulantne. Samotnému zákroku predchádza nutná odborná konzultácia, zavedenie zdravotnej dokumentácie, prípadne prevedenie fotodokumentácie pred zákrokom. Na ošetrovanú oblasť najskôr nanesieme anestetický krém. Po znecitlivení kože sa postupne ošetruje plocha po ploche. Celé ošetrenie závisí od dĺžky zákroku a od veľkosti ošetrovanej plochy, od hustoty laserových lúčov a hĺbky prieniku lúča do pokožky.

Režim po ošetrení

Bezprostredne po zákroku pokožka sčervená, pacient cíti pálenie ako po spálení na slnku, preto si môže v domácom prostredí aplikovať ľadové obklady.

Po troch až štyroch dňoch je možné nanášať make-up v závislosti od individuálneho stavu.

Pleť je začervenaná 3 až 10 dní podľa intenzity zákroku, je mierne opuchnutá, ošupujúca sa a s drobnými chrastičkami, proces hojenia je veľmi individuálny, podmienený dôkladnou hygienou a starostlivosťou o pleť po zákroku.

Po zákroku sa odporúča 4 až 8 týždňov používať krém s ochranným faktorom 50 a nevystavovať kožu priamemu slnku ani soláriu, odporúčame krém Cicaplast, ktorý si môžete zakúpiť na našej klinike alebo vo väčšine lekární.