Slovenský | Anglický | Poľský
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
   

 
PLASTICKÁ A ESTETICKÁ CHIRURGIA
 
 
Odstránenie kožného a podkožného ložiska, úprava jaziev, chirurgické odstranenie tetováže
Popis výkonu: Výkon sa väčšinou realizuje v lokálnej anestézii, pacient je ihneď po zákroku prepustený do ambulantnej starostlivosti, stehy sa odstraňujú na 5-14 pooperačný deň, podľa lokalizácie operačnej rany. Ďalšiu starostlivosť o jazvy konzultujeme individuálne.
 
 
Plasticko chirurgická úprava horných a dolných viečok
Popis výkonu: Odstraňujú sa buď iba tukové depozity na viečkach, no častejšie sa pripája aj odstránenie nadbytočnej kože v týchto oblastiach. Výkon sa realizuje v lokálnej anestézii, pacient je ihneď po zákroku prepustený do ambulantnej starostlivosti, viečka sa po zákroku chladia, ošetrujú sa špeciálnou kozmetikou a lekárskymi masťami. Stehy sa odstraňujú na 5-7 pooperačný deň. Ďalšiu starostlivosť o jazvy konzultujeme individuálne.
 
 
Korekcia odstávajúcich ušníc
Popis výkonu: Výkon sa väčšinou realizuje v lokálnej anestézii, pacient je ihneď po zákroku prepustený do ambulantnej starostlivosti. Kontrola sa robí po 7 a 14 dňoch. Dva týždne pacient nosí kompresný obväz na ušniciach, pripomínajúci turban. Stehy sa odstraňujú na 14 pooperačný deň spolu s obväzom. Asi dva mesiace po zákroku odporúčame na noc fixovať ušnice elastickou čelenkou. Ďalšiu starostlivosť o jazvy konzultujeme individuálne.
 
 
Aplikácia botulotoxínu a injikovateľných implantátov
Popis výkonu: Botulotoxín aplikujeme v lokálnej anestézii do oblastí nadmerného potenia na jeho zastavenie, alebo do oblasti mimických vrások na tvári a krku za účelom ich vyhladenia. Efekt nastupuje 1 -5 deň po aplikácií a postupne po 4-6 mesiacoch vymizne. Každá ďalšia aplikácia predlžuje účinok botulotoxínu, čím sa postupne dá dosiahnuť čiastočne trvalý efekt. Injikovaťelné implantáty používame resorbovatelné, na podklade kyseliny hyaluronovej, ktorá je fyziologickou súčasťou nášho väziva, a má prirodzenú schopnosť viazať vodu. Aplikujeme ju v lokálnej anestézii, efekt trvá 6-12 mesiacov.
 
 
Plasticko chirurgická úprava nosa
Popis výkonu: Úprava mäkkého nosa /bez zásahu do kosteného skeletu/ sa väčšinou vykonáva v lokálnej anestézii a sedácii, tamponáda sa odstraňuje na druhý pooperačný deň, dlážka na špičke a chrbte nosa na 2-7 deň. Po zákroku pacient môže byť prepustený do ambulantnej starostlivosti. Úprava nosa aj kostených častí ev.nosovej prepážky sa vykonáva v celkovej anestézii, tamponáda sa odstraňuje na 2-5 pooperačný deň, dlážka na 7-14 deň. Pacient po zákroku ostáva u nás v zariadení, kde je sledovaný. Stehy ponechávame 7dní. Jazvy nieje prakticky vôbec vidieť.
 
 
Lifting tváre a krku
Popis výkonu: Rozsah výkonu široko varíruje od menších zásahov, vykonávaných v lokálnej anestézii až po veľký facelift spodných dvoch tretín tváre s plastikou platizmy, ktorý je realizovaný v celkovej anestézii. Výber samotnej operácie je striktne individuálny a závisí na detailnom predoperačnom vyšetrení a dohovore s pacientom. Pacientka po zákroku väčšinou ostáva u nás v zariadení, kde je sledovaná. Ďalšiu starostlivosť o jazvy konzultujeme individuálne .
 
 
Zväčšovanie prsníkov implantátmi
Popis výkonu: Používame silikónové implantáty plnené silikonovým gélom najrenomovanejších svetových firiem. Tvar a veľkosť implantátov, prístup cez ktorý sa vkladajú a tiež miesto uloženia závisí na detajlnom predoperačnom vyšetrení a dohovore s pacientom. Výkon sa realizuje v celkovej anestézii, do operačných rán sa vkladajú podtlakové drény (hadičky), ktoré odstraňujeme väčšinou 1 -3 pooperačný deň. Pacientka po zákroku ostáva u nás v zariadení, kde je sledovaná. Stehy ponechávame 10-14 dní. 1-2 mesiac po zákroku doporučujeme kompresnú podprsenku. Zákrok sa dá vo vhodných prípadoch kombinovať s modeláciou tvaru prsníkov. Ďalšiu starostlivosť o jazvy konzultujeme individuálne .
 
 
Zmenšovanie a modelácia tvaru prsníkov
Popis výkonu: Tieto operácie majú spoločný metodický základ, záleží však na východiskovom tvare prsníkov a množstve tkaniva s ktorým môžeme pracovať. Vykonávajú sa v celkovej anestézii, do operačných rán sa vkladajú podtlakové drény (hadičky), ktoré odstraňujeme 1-3 pooperačný deň. Pacientka po zákroku ostáva u nás v zariadení, kde je sledovaná. Stehy ponechávame 14 dní a 1-3 mesiac po zákroku doporučujeme nosiť kompresnú podprsenku. Ďalšiu starostlivosť o jazvy konzultujeme individuálne.
 
 
Zmenšenie prsníkov u muža(gynekomastia)
Popis výkonu: Ide väčšinou o nadbytok ženských hormónov endogénneho, alebo exogénneho pôvodu. Operácia sa vykonáva v celkovej, alebo lokálnej anestézii a sedácii, do operačných rán sa vkladajú podtlakové drény /hadičky/, ktoré odstraňujeme na 1 pooperačný deň. Stehy ponechávame 14 dní. Po zákroku doporučujeme kompresné tričko 2-6 týždňov. Jazvy sú úplne nenápadné, skryté na rozhraní dvorca a kože .
 
 
Liposukcia(odsávanie tuku)
Popis výkonu: Liposukciu vykonávame väčšinou v lokálnej anestézii a sedácii cez malé nárezy kože v oblasti. Celú odsávanú oblasť pred výkonom napúšťame tumescentným roztokom, ktorý obsahuje liečivá pôsobiace proti bolesti, krvácaniu a infekcii. Roztok zároveň biochemický upravuje prostredie, v ktorom sa odsáva a uľahčuje rozpúšťanie odsávaného tukového tkaniva. Pacient po zákroku pri väčších výkonoch ostáva u nás v zariadení, kde je sledovaný. Po zákroku sa ponecháva kompresná bandáž rôzne dlhý čas, podľa lokalizácie výkonu. Jazvy sú nenápadné.
 
Operácia previsu brucha - abdominoplastika
 
Napnutie kože krku, tváre a čela - facelift
 
Napnutie stehien - tightlift
 
Odstránenie kožných tumorov, znamienok a bradavíc
 
Chirurgická korekcia jazvy
 
Vyhladenie hlbších vrások pomocou kyseliny hyalurónovej
 
Zväčšenie pery pomocou kyseliny hyalurónovej
 
Riešenie nadmerného potenia v podpazuší a na dlaniach botulotoxínom
 
Korekcia malých pyskov ohanbia - labioplastika
 
Obriezka u chlapcov
 

Cenník plastickej chirurgie


 
VEDÚCI LEKÁR: MUDr. BENEŠ TOMÁŠ
 
 
 
   
 

© SOFYC Clinic 2011