Slovenský | Anglický | Poľský
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
   

 
ORL (nosno-ušno-krčné)
 
 
Odstránenie podnebných mandlí(tonzilektómia)
Popis výkonu: Výkon sa robí spravidla v celkovej anestézii. Ide o odstránenie celých podnebných mandlí, ktoré sú chronicky zapálené. Robí sa v našom zariadení klasickou cold technikou- skalpelom a nožnicami.
 
 
Zmenšenie podnebných mandlí(tonzilotómia)
Popis výkonu: Výkon sa robí v celkovej alebo lokálnej anestézii. Jeho cieľom je zmenšenie mandlí, ktoré sú výrazne zväčšené a pôsobia ako mechanická prekážka (spravidla pri dýchaní, spôsobujú napríklad chrápanie, syndróm obštrukčného spánkového apnoe a pod). V našom zariadení sa spravidla robí rádiofrekvenčnou technikou prístrojom Celon firmy Olympus.
 
 
Plastika podnebia a čapíka podnebia -pri chrápaní (uvuloplastika,uvulopalatoplastika)
Popis výkonu: Ide o plastiku čapíka podnebia (uvuloplastika) a plastiku podnebia a jeho čapíka (uvulopalatoplastika) za účelom odstránenie chrápania. Je robený v lokálnej alebo celkovej anestézii. Robí sa buď rádiofrekvenčnou technikou alebo klasicky skalpelom.
 
 
Odstránenie kameňa podsánkovej žľazy (extrakcia kameňa submandibulárnej žľazy)
Ide o odstránenie kameňa z vývodu podsánkovej slinnej žľazy, výkon sa robí v lokálnej anestézii.
 
 
Plastika nosovej mušle - pri sťaženom dýchaní cez nos (turbinoplastika)
Popis výkonu: Ide o zmenšenie objemu nosovej mušle pri chronickej nádche za účelom zlepšenia dýchania cez nos. Robí sa spravidla v lokálnej anestézii pomocou rádiofrekvenčnej ihly Celon, firmy Olympus.
 
 
Plastika nosovej prepážky(septoplastika)
Popis výkonu: Ide o plastiku deformovanej nosovej prepážky, ktorá spôsobuje problémy s dýchaním cez nos. Robí sa v celkovej anestézii, cez nosové dierky. Cieľom nie je odstránenie nosovej prepážky, ale jej plastika- vytvorenie priamej prepážky, ktorá umožňuje voľné dýchanie cez nos.
 
 
Odstránenie nosovej mandle pod endoskopickou kontrolou a odstránenie podnebných mandlí (endoskopická adenotómia, tonzilektómia)
Popis výkonu: Ide o kombináciu výkonov 1 a 2. Cieľom je odstránenie chorých podnebných mandlí a nosových vegetácií, v celkovej anestézii.
 
 
Odstránenie nosovej tonzily pod endoskopickou kontrolou a zmenšenie podnebných mandlí(endoskopická adenotómia, tonzilotómia)
Popis výkonu: Jedná sa o kombináciu výkonov 1 a 3, cieľom je odstránenie nosovej mandle a zmenšenie veľkých (ale inak zdravých ) podnebných mandlí. Robí sa v celkovej anestézii.
 
 
Plastika nosových mušlí a plastika nosovej prepážky (turbinoplastika, septoplastika)
Popis výkonu: Ide o kombináciu výkonov plastiky nosovej mušle a plastiky nosovej prekážky s cieľom úpravy dýchania cez nos. Vykonáva sa v celkovej anestézii.
 
 
 
 
 
   
 

© SOFYC Clinic 2011