Slovenský | Anglický | Poľský
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
   

 
GYNEKOLÓGIA
 
 
Vyšetrenie v narkóze
Popis výkonu: Ide o gynekologické vyšetrenie , pri nemožnosti, nadmernej bolestivosti alebo komplikovanosti gynekologického vyšetrenia. Po uvedení pacientky do narkózy je vykonané gynekologické vyšetrenie s možnostou odberu materiálu na kultivacné alebo cytologické vyšetrenie.
 
Hysteroskopia
Popis výkonu: Ide o optické vyšetrenie kanála krčka maternice a dutiny maternice s prípadným odstránením poškodených alebo podozrivých štruktúr z kanála krčka maternice alebo z dutiny maternice. Prístup ku krčku maternice je pošvovou cestou. Je zároveň aj výkonom liečebným - odstráni sa chorá časť.
 
Konizácia krčka maternice
Popis výkonu: Ide o odstránenie chorej časti krčka maternice skalpelom, alebo elektrickou slučkou. Kŕčok maternice sa po výkone podľa potreby plasticky upraví vstrebateľnými stehmi. Je zároveň aj výkonom liečebným - odstráni sa chorá časť krčka maternice.
 
Kyretáž dutiny maternice
Popis výkonu: Pri tomto výkone sa cez pošvu a kŕčok maternice dostávame do dutiny maternice. Kyretou, odstránime obsah dutiny maternice.
 
Operácia cysty Bartoliniho žľazy
Popis výkonu: Ide o odstránenie, alebo vypustenie cysty vytvorenej z tzv. Bartholiniho žľazy nachádzajúcej sa na vonkajších rodidlách pri vchode do pošvy skalpelom. Po zastavení krvácania sa rana zašije vstrebateľným stehom.
 
Excízia z vulvy
Popis výkonu: Ide o odstránenie chorej časti vonkajších rodidiel skalpelom. Koža sa po odobratí vzorky zašije vstrebateľným materiálom. Výkon sa robí za účelom histologického vyšetrenia poškodenej časti.
 
Riešenie močovej inkontinencie páskou
Popis výkonu: Ide o naloženie špeciálnej pásky, ktorá zmení topografické pomery uloženia močovej trubice do pôvodnej polohy, tá pooperačne zabezpečí udržanie moču. Rez pošvy sa zašije vstrebateľným materiálom. Stehy teda nie je potrebné vyberať.
 
Pošvové plastiky
Popis výkonu: Ide o plastickú operáciu vonkajších rodidiel a pošvy skalpelom. Koža a sliznice sa zašijú vstrebateľným materiálom. Výkon sa robí za účelom rekonštrukcie anatomických pomerov panvového dna. Je výkonom liečebným.
 
Hysteroresektoskopia
Popis výkonu: Ide o modernú endoskopickú operačnú techniku pri ktorej sa v krátkej intravenóznej anestéze zavádza do dutiny maternice opticky systém s kamerou a studeným svetlom. Pomocou nástrojov pokročilej kolagulácie sa odstraňujú väčšie útvary ako sú polypy, myomatózne uzly eventuelne prepážky v dutine maternice. Veľlkou výhodou tohto operačného výkonu je jeho šetrnosť, ktorá nám umožňuje zachovanie maternice.
 
Plastické operácie vonkajších rodidiel
Popis výkonu: Ide o operačnú korektúru rôznych tvarových a veľkostných anomálií malých pyskov a poševného vchodu. Jazvy po pôrode, pôrodné poranenia. Operačný výkon sa vykonáva prevažne v krátkej intravenóznej anestézií.
 
Laparoskopické operácie
Popis výkonu: Ide o endoskopické operácie, ktoré sa vykonávajú v celkovej anestézií cez brušnú stenu sa do brušnej dutiny zavádzajú jednotlivé optické a operačné prístroje pomocou 0,5 – 1 cm vpichov. LSK – diagnostické výkony: pretrvávajúce bolesti podbrušia, endometrióza, vyšetrenie pred IVF programom, zrasty apod. LSK – operačné výkony: odstránenie cýst vaječníkov, endometriotických ložísk, myomatóznych uzlov. LSK hysterektómie (odstránenie časti alebo aj celej maternice).
 
 
ODBORNÝ GARANT: MUDr. SMOLKO MARTIN, PhD.
 
 
 
   
 

© SOFYC Clinic 2011